Kontakt

mgr Agnieszka Szukała
tel. 606 291 579
e-mail: rehabilitacja-gorlice@wp.pl

więcej informacji

Zabiegi

Laseroterapia

Laser działa leczniczo i przeciwbólowo – wywołuje drgania atomów w naświetlanych komórkach i tkankach bez ich destrukcji. Promieniowanie laserowe przenika w głąb tkanek i wywołuje reakcję łańcuchową – przekazuje efekty zabiegu leczniczego głębiej, nawet do kilku centymetrów w głąb tkanek.

Laseroterapia jest wykorzystywana do walki z bólem, zarówno w stanach ostrych, podostrych i przewlekłych. Pomimo że, jest metodą stosunkowo nową, cieszy się sporym uznaniem. Dzieje się tak ze względu na efektywność, bezbolesność i szybkość. Poza tym tego typu zabiegi nie mają przeciwwskazań wiekowych ani nie powodują efektów ubocznych.

Efekty zabiegu:

  • efekt biochemiczny – wydzielanie histaminy i serotoniny (aktywacja procesów odpornościowych organizmu – działanie przeciwzapalne, przeciwalergiczne i przeciwbólowe),
  • efekt bioelektryczny – stymulacja wydzielania ATP (adenozynotrifosforanu) – przekaźnika energetycznego żywego organizmu,
  • efekt bioenergetyczny – stymulacja odżywiania komórek poprzez poprawę mikrokrążenia i przyspieszenie przemiany materii, co za tym idzie – wpływ na syntezę białka oraz na regenerację komórek (przyspieszenie procesów leczniczych).